KONST / Litografier / Färglitografi 14277045
*
nr 1427 7045
Alvar Sunol
(f. 1935), Spanien
Signerad, numrerad XI/LX. Färglitografi, bildmått: 61x46cm, yttermått inklusive ram: 81x64cm
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 19:46:11
- Konstnär/Designer
Alvar Sunol
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Läs mer om Alvar Sunol
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alvar sunol bildmått: 61x46cm europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad xi spanien spansk spanska sydeuropa
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
*
Alvar Sunol
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Läs mer om Alvar Sunol
nr 1427 7045
Alvar Sunol
(f. 1935), Spanien
Signerad, numrerad XI/LX. Färglitografi, bildmått: 61x46cm, yttermått inklusive ram: 81x64cm
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Konstnär/Designer
Alvar Sunol
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk mÃ¥lare född utanför Barcelona 1935.Läs mer om Alvar Sunol
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alvar sunol bildmått: 61x46cm europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad xi spanien spansk spanska sydeuropa
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03